PÄTT PEENRAS!!!

Eile õhtul põllul käies selgus, et seoses saagi valmimisega on saabunud ka kutsumata külalised – põllu asfaltplatsi poolses nurgas on rüüstatud kartulivagusid ning kurgipeenraid. Ka meie oma peenras polnud seekord ühtki kurki ega suvikõrvitsat, kuigi oleks nagu pidanud olema. Kas see just mõne näljase külalise süü on, ei oska kindlalt öelda.

Rüüstatud kartulivaod olid igatahes selgelt äratuntavad, pealsed ja mugulad mullas segamini. Tundub, et tegu on olnud ka võrdlemisi rumalate pättidega, kuivõrd kartul ju veel täitsa niru ja kõhtu nad täis ilmselt ei saanud. Kurkide kadumise kohta kuulsime rüüstatud peenarde omanikelt, nende jutu järgi esines puudujääke ka nende naabritel.

Eks taolise põllu puhul ole mõningad kaod ootuspärased, aga ilmselt ei taha mitte keegi kogu oma saagist ilma jääda. Paar segipaisatud vaovahetki on ebameeldiv üllatus. Lausturvamine on võibolla pisut liiast, kuid midagi peaks ehk ikkagi ette võtma. Manitsevad sildid? Veebikaamera? On kellelgi häid ideid? Esmajoones on ilmselt mõistlik võimalikult tihti põldu külastada ning korjata oma peenralt regulaarselt ära kõik, mis juba tarbimisküps.

8 comments / Add your comment below

 1. Hm, siis pidid need olema lausa öised vargad, sest olin eile veel päris hilja põllul, tegin kartulimardika reidi kogu põllu ulatuses, kuni veel valgust oli ja kurkide kastmise lõpetasin 22:45, siis oli juba päris hämar. Oli kuulda kusagil lähiümbruses lämisevate joodikute kisa. Samas ei tea kedagi siit lähiümbrusest otseselt kahtlustada, on ka vähetõenäoline, et inimene, kellel endal on aiamaa, läheks teise omalt võtma. Aia piirkonnas luusivad ringi ka lausa parmud ja kodutud, eks nad teavad hästi, kuskohast midagi “tasuta” saab.

  Mida teha? Karta on, et ega siin polegi midagi teha. Ainus variant oleks kõrge plankaed, nagu seal ümbruskonnas kohalikel on tehtud. Ja mis siin salata, kui asi on ikka väga karm, siis ei saa seal lihtsal aeda pidada ja tulebki leida koht kuhugi mujale 🙁

 2. Meie käisime põllul eile kl 20 paiku, selleks ajaks oli rüüste juba toimunud. Ilmselt siis tehti seda pühapäeval või ka esmaspäeval päevasel ajal, mil askeldajaid põllul ilmselt hõredalt.

 3. P.S.
  Selguse huvides: Laura või Riina, mis kell te siis õigupoolest põllul käsite? Hakkasin just mõtlema, et ütlesite “eile õhtul”. Ma käisin ju ise väga hilja, kas te käisite siis veel hiljem või ma lihtsalt ei märganud rüüstamist? Ega ma nüüd päris kõiki vagusid muidugi üle ei vaadanud, näib, et mardika vastsed hakkavad taanduma, minu enda põld oligi ainus koht, kust ma neid veel leidsin.

 4. mina käisin põllul pühapäeva õhtul kusagil 21 paiku, kui ma lahkusin oli vaikne. Siim, sinu paariline tuli just, kui hakkasin lahkuma. Mingi vähe räsitud abielupaar jalutas põlluni vaatasid veidi ja pöördusid minekule. Ma neid kurja pilguga vaatasin :). Neist ei oska nagu midagi arvata. Ja mis seal ongi arvata. Kui ikka planku ei tee ja elektrit sisse ei lase, tuleb juurikutega kusagile mujale kolida. Ei saa ju ometi öösi juurikaid valvamas käia, kui hommikul peab viisakalt inimeste ette ilmuma. Kurb muidugi, aga ega inimloomust ei muuda, kui nälg käes, võtad kust saad.

 5. Lahkusin eile põllult 15.45. Olin seal mingi 3 tundi. Peale mind jäi teepoolsesse otsa veel vene noorpaar. Läheduses kedagi kahtlast ei näinud siis.
  Võibolla panna sildid, et Falck (vmt.) valvab? Arvan, et vargaohtlik on just õhtune aeg, hommikul ehk viinaviskajad magavad. Kui need vargad ikka on viinaviskajad. Ühel päeval jalutas meie põllul üks veidi uduse pilguga vene daam ja takseeris pikalt ja tuli siis minuga rääkima. Ja ütles, et tulevad ju vargad kui aeda ei ole. Et tema aialapil on tara ümber. Kutsus veel vaatama, aga aeg oli hiline. Pole kindel, et tal endal tekkisid pahad plaanid. Kaks kaasasolnud vindist meest ajas ta enne eemale.
  Ehk võiks jääda mõnel õhtul varjatud valvesse keegi (või kahekesi)? Siis hakkab levima info, et valvatakse ja ehk ei julgeta nii väga enam tulla?

 6. 2 meetrit kõrvenõgeseid ja takjaid ja muud ebameeldivat ümber+ nõgestest saab head vahendit kahjurite vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga