Kutsume maheaednikke ja karlovlasi 15. mail kl. 18 Karlova kogukonnaaia talgutele

Hea maheaednik / karlovlane / sõber,

Ootame Sind neljapäeval, 15. mail kl. 18 Karlova kogukonnaaia talgutele. Talgud toimuvad Pargi tn 8 asuva vana varjendi katusel oleva aia kõrval ning on osa Karlova päevade programmist.

Eelmisel aastal avati Tartu Maheaia initsiatiivil Pargi tänava varjendi katusel maheköögiviljaaed ümberkaudsetele lasteasutustele (Karoliine lasteaed ja Karlova Gümnaasium) õuesõppe võimaldamiseks. Aias tegutseb ka paar kohalikku peret. Eelmisel aastal rajati piirdeaed ning trepp mäeküljele. Sellel aastal on plaanis korrastada kooliaia kõrval asuv istumisnurk ning kujundada sellest meeldiv kohtumispaik kohalikule kogukonnale. Plaanis on ümbritseda ala piirdega (säilib vaba juurdepääs), meisterdada istumisvõimalused ja laud ning rajada ühiselt üks peenar.

Kutsume kõiki huvilisi talgutel osalema ja andma oma panus Karlova kogukonnaaia esimestele sammudele! Tule üksi, koos pere, sõprade või naabrimehega. Kui Sa täpselt kell 18 ei saa tulla, tule hiljem. Kõik abilised on avasüli oodatud!

Kaasa palume võtta igaühel töökindad, midagi külvamiseks ühisesse peenrasse ja muidugi hea tuju. Ühisesse peenrasse sobivad näiteks porgandid, kõrvitsad, kartulid ja muu maitsev, millest sügisel saaks koos ühe hõrgutava supi või piruka valmistada.

Kohtumiseni talgutel,

MTÜ Tartu Maheaed
Kontakt: Terje Ong, 5625 8845 või terje.ong@gmail.com

Karlova päevade kohta täpsemalt vaata siit: www.karlova.ee/karlova-paevad

Kogukonnaaed on ühisaed, mida majandab kogukond ühiselt. Selle eesmärgiks on tuua inimesi kokku ning tugevdada piirkonna elanike sotisaalseid sidemeid, anda võimalus inimestel linnaümbrust oma kätega muuta ning soodustada kodanikuaktivismi. Karlova kogukonnaaed on eksperiment tutvustamaks linnaaiandust Tartu avalikus ruumis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga