Maheaia koosolek esmaspäeval, 15.08.2011

Neile, kes kohal ei käinud, infoks paneme üles koosoleku lühida protokolli. Ikka võib juhtuda, et just siin näeb seda keegi, kes muidu teadmatusse jääks!

Arutusel olid järgmised teemad:

1. Sügisene kündmine

Otsustati: Sel sügisel küntakse kogu maa. Edaspidi ilmselt ei künna, kui just aednikud teisiti ei otsusta. Loodame kündmise korraldada sponsorluse korras. Asja korraldamisega tegeleb Aavo.

2. Teadetetahvel

Otsustati: Olulisem info pannakse üles aia juurde teadetetahvlile. Esialgu täidab teadetetahvli rolli suur puu, mille all lõket tegime. Hiljem hangime korraliku tahvli. Teadete ülespanemist korraldab Aet.

3. Varguste vastu võitlemine

Kaaluti järgmisi lahendusi:

  • Proovivalvete korraldamine – valvete korraldamine on vabatahtlik.
  • Valminud saagi kiire koristamine – kõigil on soovitav kadude vältimiseks valminud saak põllult ära viia.
  • Aia rajamine – tuleb kõne alla tulevikus, kui suudame projektirahasid taotleda.

4. Järgmised loengud

Otsustati: Püüame sügisel leida lektori, kes räägiks permakultuuri teemadel. Siis saab iga aednik kevadeks plaane teha ja vajadusel saame koos tellida komposti ja multšimaterjali. Lektori otsimisega tegeleb Laura.

5. MTÜ või seltsingu asutamine

Kui tahame ühist tegevust jätkata, tuleb meil omavahel reeglid otsuste tegemiseks ja raha kulutamiseks kokku leppida. Seda on mõistlik teha kirjalikult, et kõigile olemasolevatele ja uutele aednikele oleks asjad üheselt arusaadavad. Selleks on olemas kaks varianti – MTÜ või seltsing.

Mittetulundusühing ehk MTÜ tähendab liikmemaksu sisseseadmist (arutuse all oli kuni 5 eurot aastas pensionärile, tudengile ja töötule ning 10 eurot töötavale inimesele). MTÜ tuleb registreerida ja korraldada raamatupidamine, kuid sel juhul saame küsida projektirahasid (nt aia, tiigi või lõkkekoha rajamiseks).

Seltsingu puhul teeme küll kirjaliku lepingu, aga raamatupidamist ega registreerimist ei ole vaja. Liikmemaksu sel juhul ei ole, kuid üldjuhul ei saa seltsing osaleda projektikonkurssidel. Seega peame kõik kulutused omavahel ära jagama.

Otsustati: Järgmine koosolek toimub kolmapäeval 24. augustil kell 18.00

Päevakorras on küsimus, kas teeme MTÜ või seltsingu. Ühtlasi arutame tulevast põhikirja. Täiendav info põhikirja jaoks oluliste teemade kohta ilmub listi lähipäevil ja küsimused/arvamused on listi väga oodatud.

Häält MTÜ või seltsingu poolt on võimalik anda koosolekul. Kes ei saa tulla, võib enda eest volitada mõne teise aedniku või teha oma hääl teatavaks  listis või telefoni teel Estrile. Tulemus otsustatakse lihthäälteenamusega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga